Dexter

Higiena

Mycie rąk


Każde miejsce pracy wymaga znalezienia rozwiązania, dzięki któremu wszystko jest pod ręką, dostępne od razu. W przypadku prac konserwacyjnych istotną kwestią jest mobilność. W zakładach przetwórstwa żywności najważniejsza jest higiena. Potrzebne jest rozwiązanie ograniczające do minimum nakłady pracy, zużycie papieru i możliwość skażenia. Ma to też korzystny wpływ na środowisko. Rozwiązania związane z higieną w przemyśle stanowią naszą pasję i jesteśmy gotowi Ci pomóc.Ryzyko infekcji zwiększa się w takich miejscach jak szkoły, biura czy fabryki, gdzie ludzie mają ze sobą bliski kontakt. Szacuje się, że tylko w Europie straty z powodu zwykłego przeziębienia sięgają setek milionów euro rocznie.

Koszty bezpośrednie i pośrednie

Nieobecność przeciętnego pracownika w zakładzie pracy spowodowana zwykłym przeziębieniem wynosi 9 dni w roku. W firmie zatrudniającej 100 pracowników równa się to 900 dniom wolnym od pracy z tytułu choroby. Dni wolne od pracy z tytułu choroby stanowią źródło zarówno kosztów bezpośrednich, związanych z opieką medyczną, jak również kosztów pośrednich związanych z zastępstwami, anulowanymi spotkaniami z klientami czy problemami z dostawą.

Mycie rąk – proste lekarstwo bez skutków ubocznych

80% wszystkich infekcji przenosi się poprzez dotyk. Bakterie znajdują się wszędzie. Na przeciętnym biurku jest 400 razy więcej bakterii niż na desce sedesowej. Na szczęście pomoc jest na wyciągniecie ręki. Organizacje zajmujące się zdrowiem są zgodne: mycie rąk mydłem to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia. Według badań właściwe mycie rąk może ograniczyć nieobecności w pracy nawet o połowę.

Produkty naszej firmy są do Twojej dyspozycji

Firma Dexter odwiedzi Twój zakład, oceni dotychczasowy stan toalet w miejscu pracy i zasugeruje ulepszenia oraz dostarczy niezbędny sprzęt.